Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Hírek / Tudásmegosztás az interneten

Tudásmegosztás az interneten

2020. április 03.

Már üzemel a Digitális Szakképzési Tananyagtár elnevezésű internetes tudásmegosztó portál, amely jelentős mértékben segíti a digitális átállást a szakképzésben.

A tananyagtár felületén az oktatóknak lehetőségük van arra, hogy diákjaikkal és a kollégáikkal megosszák az általuk és mások által készített, kifejlesztett szabadon használható digitális tartalmakat. A portálon egy helyen, könnyen kereshetően váltak elérhetővé a tananyagok, és rövid időn belül egyre több gyakorló és értékelő feladatsor is felkerül majd – áll a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal oldalán.

A Digitális Szakképzési Tananyagtár egyaránt alkalmas a szakmai, valamint a közismereti tananyagok feltöltésére, a feltöltött tartalmak módosítására, letöltésére és a diákokkal való megosztásra. A platform struktúrája abszolút illeszkedik a szakképzés szerkezetéhez, így a felületén a közismereti tananyagok esetében a szakközépiskolai és a szakgimnáziumi kerettantervekben központilag meghatározott, kötelező tantárgyak szerepelnek.

A rendszer – a szakképzési tananyagok esetében – támogatja az 50 fő feletti tanulói létszámmal működő ágazatok, szakképesítések, szakképesítés-ráépülések oktatását. A közismereti tananyagtartalmak intézménytípusonként és tantárgyanként, a szakképzési tananyagtartalmak ágazatonként és szakképesítésenként, az egyes évfolyamok szerinti bontásban találhatóak meg az oldalon.

A Digitális Szakképzési Tananyagtár a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszeren (e-Kréta) keresztül közvetlenül, vagy a https://box.edu.hu linken érhető el április 2-tól. A pedagógusok használatához a KRÉTA rendszerben rögzített oktatási azonosítójukkal és jelszavukkal tudnak bejelentkezni. Elérhető tananyaggal már az összes szakképzési ágazat rendelkezik, a kreatív oktatók pedig folyamatosan végzik a feltöltést. Cél, hogy a platform a lehető legbővebb kínálatot tegyen hozzáférhetővé a gyakorló és értékelő feladatsorokból egyaránt.

Mint az a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal oldalán olvasható, a szakképzés digitális munkarendre való átállását segítő tananyagtár az Innovációs és Technológiai Minisztérium háttérintézményei, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH), a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ), a Digitális Jólét Nonprofit Kft. (DJN Kft.) és az Innovatív Képzéstámogató Központ (IKK) együttműködésével jött létre.

(via NSZHF)

A nyitókép illusztráció, forrása: Pixabay. 

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva